מתן בלטקסה: "היה שלב שחשבתי שמקומי לא במכבי ת"א"

עומרי אלטמן, מתן בלטקסה | ברני ארדוב

בלם הצהובים התראיין לאתר הרשמי וסיפר על כברת הדרך שעשה עד לביסוס מעמדו בקבוצה: "עברתי תקופה לא פשוטה". על זימון הבכורה שלו לנבחרת: "ישבתי לבד בחדר ההלבשה ובכיתי"

קבוצות: מכבי תל אביב

על רקע היכולת הלא מספקת במהלך ה-0:0 מול סוטייסקה בחמישי האחרון, ולאחר ההפסד המאכזב 2:0 מול מכבי חיפה באלוף האלופים, מתן בלטקסה התראיין לאתר הרשמי של מכבי תל אביב ושיתף לגבי החששות שהיו לו בתחילת הקריירה לפני שתפס את המקום בהרכב של מחזיקת הגביע, וגם לגבי הפעם בה קיבל את זימון הבכורה לנבחרת ישראל.

"כשחתמתי במכבי תל אביב ידעתי שלא אוכל להגיע מהליגה הלאומית ישר להרכב", אמר בלטקסה. "ידעתי שאצטרך לעשות כברת דרך. עברתי תקופה לא פשוטה כשכל קיץ אתה לא יודע מה יהיה, אם רוצים אותך או לא רוצים אותך. עברתי שנתיים וחצי של השאלות, ובאיזשהו שלב חשבתי שהמקום שלי לא במכבי תל אביב. באותו שלב פחות התעסקתי בזה יותר רציתי, אלא רציתי יותר להוכיח את עצמי כשחקן לגיטימי בליגת העל, אז ברור שהייתי צריך ללכת לשחק ולהשתפר".

הבלם המשיך: "אחרי שחזרתי בסוף העונה שעברה, אמרתי לעצמי ‘זהו, יותר לא הולכים להשאלות, אני יודע שהמקום שלי פה'. כשפטריק הגיע עוד שיחקתי רק כמגן, הוא נתן לי לשחק כבלם וראינו שהיה בזה פוטנציאל. ידעתי שאני הולך להילחם על המקום שלי ולא ללכת לשום מקום. באיזשהו שלב זה נתפס והתחלתי לשחק הרבה, גם בגמר גביע. זו ההרגשה הכי טובה שיכולה להיות – להיות שחקן הרכב במכבי תל אביב".

בלטקסה. התרגש עד דמעות מהזימון לנבחרת | אודי ציטיאט, ליסבון

בנוסף נזכר בלטקסה בפעם הראשונה כאשר התבשר כי זומן לסגל נבחרת ישראל: "כשזימנו אותי בפעם הראשונה נכנסתי לחדר ההלבשה, ישבתי שם לבד ובכיתי. פטריק נכנס בדיוק ואמר לי ‘כל הכבוד, תיקח את זה הלאה. זו עבודה קשה שמשתלמת ומפה רק תמשיך'".

על הצורה שבה נגמרה העונה החולפת: "סיום העונה שעברנו גרם לי לרצות להתחיל את העונה ישר. יש פה שחקנים מאוד מוכשרים. אני בטוח שגם יבואו שחקנים ויחזקו אותנו, ונעשה עונה טובה".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי