Sport1 Banner

ההתאחדות תדון בתחקיר. הערכה: עומר אצילי לא יוזמן לנבחרת מול אלבניה

play
עומר אצילי שחקן נבחרת ישראל | מאור אלקסלסי
ההתכתבות בין דור מיכה לבין עומר אצילי 00:20

יוסי בניון, אלון חזן וראשי ההתאחדות יתייעצו ויחליטו כיצד להגיב על התחקיר בפרשת הכדורגלנים והקטינות: "מה שראינו מעורר גועל, אבל נחכה לראות את התמונה המלאה". שר הספורט חילי טרופר מבקר: "כבר שנתיים יותר מדי אנשים בכדורגל הישראלי שותקים"

(גודל טקסט)

ההתאחדות לכדורגל תקיים התייעצות באשר לפרסום על דור מיכה ועומר אצילי וצפויה לנקוט עמדה אותה היא אף עשויה לפרסם בהמשך. בהתאחדות לכדורגל ובנבחרת ישראל ראו את הדברים שפורסמו ומודעים לביקורת הציבורית, אבל רוצים גם לראות את החלק השני של התחקיר אשר עשה העיתונאי אלמוג בוקר ב"חדשות 13" ורק לאחר מכן כשתהיה להם התמונה המלאה, יקיימו התייעצות בתוך ההתאחדות ביחד עם המנהל המקצועי של נבחרת ישראל יוסי בניון והמאמן אלון חזן – ובהמשך תתקבל החלטה שבין היתר צפויה להכיל את שאלת עתידם של השניים בנבחרת הלאומית, ובעיקר עומר אצילי שהיה חלק מהנבחרת בהתכנסות האחרונה בליגת האומות.

בהתאחדות לכדורגל רוצים לפעול בשיקול דעת ומחכים כאמור לפרסום החלק השני הערב בו יינתן ביטוי לתגובות של השניים בחקירות המשטרתיות באשר לתוכן הודעות הוואטסאפ ביניהם. "מצד אחד מה שראינו מעורר גועל. מצד שני אתה שואל את עצמך איך המשטרה סגרה את התיק מחוסר אשמה. כנראה שיש בכל זאת דברים שאנחנו עוד לא יודעים ולכן כדאי להמתין ולראות את התמונה המלאה לפני שמחליטים", אמר גורם בהתאחדות לכדורגל.

דור מיכה, עומר אצילי
"גם היום, מדי שבוע המוני אוהדים נושאים את השחקנים על הכתפיים ומריעים להם, כאילו דבר לא אירע" | אתר רשמי, דורון שיינר

במקביל, יממה אחרי שפורסמו ההתכתבויות בין עומר אצילי לדור מיכה במסגרת פרשת "הכדורגלנים והקטינות", שר הספורט חילי טרופר קורא לשחקנים "לקחת אחריות ולהתנצל בפה מלא", ומעביר מסר לאוהדי הכדורגל בישראל: "כל מי שבחרו בשחקנים האלה כחלון הראווה שלהם – אנא אל תקלו ראש".

טרופר כתב: "כוכבי ליגת העל בכדורגל הם מושא לחיקוי עבור רבים. המוני ילדים ובני נוער מביטים עליהם, מחקים אותם, חולמים להיות כמותם. בתחקיר שפרסם אלמוג בוקר, כל אותם מעריצים נחשפו ליחס מבזה לנערות ולדיבור על סמים של שניים מהכוכבים הגדולים ביותר.

"אני לא מתעסק בראיות ובהוכחות, אני לא רודף את השחקנים האלה, אני פשוט יודע שהמוני בני הנוער שקראו את ההתכתבויות המחליאות והקשיבו לקול המכוער והמבזה שעלה מהם, צריכים לשמוע קול אחר. מי ששותק – נותן לגיטימציה ומעביר מסר שזה בסדר להתייחס לנערות כאילו הן חפצים ושאפשר לבחון אפשרות לצרף סמים ואלכוהול ל"חגיגה עם ילדות".

שר התרבות חילי טרופר
"השחקנים טרם ביקשו מאוהדיהם לעזוב את הנערות בשקט וטרם מצאו לנכון להתנצל בפניהן, לפחות על מסע השיימינג המטורף שהן עברו". טרופר | ראובן קסטרו

עוד הוסיף טרופר: "כל מי שבחרו בשחקנים האלה כחלון הראווה שלהם – אנא אל תקלו ראש. הרבה מאוד צעירים מביטים עליכם, הרבה מאוד נערות מנסות להבין אתכם.

"כבר שנתיים יותר מדי אנשים בכדורגל הישראלי שותקים. השחקנים עצמם בוודאי שותקים. עד היום הם לא עשו המינימום: לקחת אחריות ולהתנצל. לא חצי התנצלות, לא במילים רפות ולא בכאילו.

"כולנו נופלים וכולנו יכולים לתקן, אבל אי אפשר לדלג על הצעד הראשון: לקחת אחריות ולהתנצל בפה מלא. גם בחלוף שנתיים, השחקנים טרם ביקשו מאוהדיהם לעזוב את הנערות בשקט וטרם מצאו לנכון להתנצל בפניהן, לפחות על מסע השיימינג המטורף שהן עברו.

"בימים שהפרשה התפוצצה ביקרתי את אחת הנערות. מצאתי אותה שבורה תחת מתקפות שיימינג נוראיות של אוהדי ומעריצי השחקנים. צבא אוהדים שר שירי הלל לכבודם של הכדורגלנים וגידף והכפיש את הנערות, כאילו הן אשמות.

"אני מניח שהן עדיין לא התאוששו באמת. לעומתן, גם היום, מדי שבוע המוני אוהדים נושאים את השחקנים על הכתפיים ומריעים להם, כאילו דבר לא אירע. אבל הדברים אירעו. הגיע הזמן לפחות להתנצל".

אלונה ברקת, יעקב שחר
ביקורת מרומזת גם עליהם? שחר וברקת | אתר רשמי, דורון שיינר

הפרשה התפוצצה לראשונה ביוני 2020, וכשלושה חודשים לאחר מכן הפרקליטות הודיעה על סגירת התיק. אצילי ומיכה טענו לחפותם, וציינו שהנערות שיקרו להן, טענו שהן מעל לגיל 16 ואף הראו להם תעודות זהות מזויפות. בהודעת הפרקליטות נכתב: "ההחלטה לסגור את התיק התקבלה לאחר בחינה מעמיקה של מכלול הראיות בתיק, לרבות סרטונים והתכתבויות, ולאחר ביצוע השלמות חקירה. הודעה על כך נמסרה גם לנפגעות העבירה". עוד לפני החלטת הפרקליטות, מכבי תל אביב החליטה לשחרר את שני השחקנים. אחרי עונה בקפריסין, הם חזרו לליגת העל, למכבי חיפה ולהפועל באר שבע, ואצילי, שהוביל שנתיים ברציפות את מכבי חיפה לאליפות, אף זומן לנבחרת ישראל.