רוטנשטיינר וחזן יאמנו את הנבחרת: "כנראה שלהתאחדות אין כסף"

וילי רוטנשטיינר, אלון חזן | אודי צטיאט / ספורט1

אחרי שהודיעה כי המאמן יהיה ישראלי, ועדת האיתור פרסמה את המלצתה: השניים יהיו בראש הצוות המקצועי במשחקי הפלייאוף וליגת האומות. אחד המועמדים לאימון הנבחרת: "מדוע בכלל עשו את כל הפסטיבל הזה?"

(גודל טקסט)

ועדת האיתור לבחירת מאמן נבחרת ישראל התכנסה הבוקר (ראשון) ויצאה עם בשורה מאוד מפתיעה: המנהל הטכני וילי ורטנשטיינר ואלון חזן, שהיה עוזרו של אנדי הרצוג, יעמדו בראש הצוות המקצועי ולמעשה יאמנו את נבחרת ישראל בפלייאוף יורו 2020 נגד סקוטלנד וכן במשחקי ליגת האומות.

בעבר וילי רוטשנשטיינר הציע את עצמו לתפקיד מאמן הנבחרת ונדחה בשל ההסכם הקובע כי לא יוכל לאמן את הנבחרת, אולם הבוקר הוא שוב הציע לחברי הוועדה שהוא יהיה אחד המועמדים לאימון וזו התקבלה כבר בפגישה הראשונה של ועדת האיתור שמטרתה הייתה לדון במועמדים לאימון.

"ועדת האיתור – יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אלי אוחנה, אלי כהן ויו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ – החליטה להמליץ להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינוי צוות מקצועי בראשות המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן, שיוביל את הנבחרת הלאומית בקמפיין ליגת האומות דרג ב' ובמשחקי הפלייאוף ליורו 2020 מול סקוטלנד בחצי הגמר וסרביה/נורבגיה בגמר.

"המלצת הוועדה התקבלה לאחר דיונים ארוכים וסיעור מוחות מעמיק ולנוכח ההיכרות המצוינת של רוטנשטיינר וחזן עם סגל שחקני הנבחרת הבוגרת בשנתיים האחרונות בזכות העבודה הצמודה אתם, חוסר הוודאות באשר לקיום המשחקים בספטמבר ובאוקטובר בשל נגיף הקורונה, המצב הכלכלי המאתגר והעובדה שנכון לעכשיו קיים ספק לגבי הפעילות הבינלאומית של הנבחרות הצעירות. נמסר מההתאחדות וגם ציינו כי רוטנשטיינר, על פי המתווה המוצע, ימשיך בכל תפקידיו כמנהל הטכני של ההתאחדות, ובכלל זה קורס הפרו.

ווילי רוטנשטיינר
ווילי רוטנשטיינר | אודי צטיאט

רוטנשטיינר אמור היה להיות האיש שיראיין את המועמדים לאימון, יוסי אבוקסיס, ניר קלינגר ואברם גרנט, אך כעת הוחלט כי לפחות בתקופה הקרובה הוא יהיה המאמן הלאומי יחד עם חזן. "רק בסוף השבוע הוועדה החליטה כי המאמן יהיה ישראלי, זאת כנראה בדיחה טובה", אמר אחד מחברי הנהלת ההתאחדות. "זה הדבר הכי מגוחך ששמעתי, זה אומר שלוועדה אין כוח והוא קובע הכל".

כידוע, רק בסוף השבוע יצאה הודעה מטעם אותה ועדה וההתאחדות ונכתב כי: "יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, אלי אוחנה, אלי כהן, יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ – המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר ומנכ"ל ההתאחדות רתם קמר קיימו היום פגישה ראשונה בת כשעתיים וחצי בה דנו בתהליך הבחירה ובלוחות הזמניים למינוי המאמן הלאומי. הוועדה קבעה שני עקרונות להמשך: המאמן הנבחר יהיה ישראלי, משך ההתקשרות הראשונה יהיה ליגת האומות, פלייאוף יורו 2020 ומוקדמות מונדיאל 2022 עם אופציה להארכה".

אחד המועמדים לתפקיד המאמן אמר לספורט1: "אין ספק שהמינוי הזה מגיע על רקע החלטה כלכלית בלבד. כנראה שלהתאחדות אין כסף וזאת ההחלטה שהתקבלה. אני לא מבין רק דבר אחד: מדוע בכלל עשו את כל הפסטיבל הזה. לא היה עדיף לבחון את ההיבט הכלכלי ואז לזמן אותנו? אני, בכל אופן, ממשיך הלאה".

אלון חזן
אלון חזן | אודי ציטיאט, סלובניה

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי