בוטבול זכה בכסף באליפות אירופה בג'ודו, מוקי קטף את הארד

טוהר בוטבול
טוהר בוטבול | עדי אבישי

הג'ודוקא בן ה-27 נוצח בווזארי ליריב מקוסובו וסיים את התחרות במקום השני. חברו, שזכה פעמיים בעבר באליפות, הפסיד ברבע הגמר, אך המשיך בבית הניחומים כל הדרך למדליה ועמד על הפודיום

אליפות אירופה בג'ודו יצא לדרך אתמול (שישי) ונפתחה עם מדליית ארד של גפן פרימו והמשלחת הישראלית רשמה הצלחות גם ביומה השני של התחרות. במהלך השבת המשיכו הישראלים לקטוף מדליות, כאשר הפעם זה היה טוהר בוטבול (עד 73 ק"ג), שנוצח בקרב הגמר וזכה במדלית הכסף. שגיא מוקי (עד 81 ק"ג) ניצח בבית הניחומים וזכה במדלית הארד.

הציפיות היום הן גבוהות לאור העובדה ששגיא מוקי כבר זכה בשתי אליפויות אירופה בשנים 2015 ו-2018 והוא כמובן גם אחת התקוות הגדולות של ישראל למדליה במשחקים האולימפיים הקיץ בטוקיו. נזכיר כי בפברואר, בגרנד סלאם תל אביב, מוקי הודח במפתיע כבר בקרב הראשון בתחרות – אולם היום הוא פתח בהצלחה יתרה עם ניצחון באיפון תוך 30 שניות על ארני לונד האיסלנדי. לאחר מכן, בתום קרב לא פשוט מול האוסטרי שמיל בורחשווילי בזכות ווזארי לקראת הסיום.

בקרב על חצי הגמר, פגש מוקי את הפורטוגלי ממוצא גיאורגי אנרי אגוטידזה ושניהם ספגו שני עונשים לאחר קצת יותר משתי דקות בקרב, אלא שהישראלי ספג עבירה שלישית מיד לאחר מכן וספג הפסד צורם שהוריד אותו לבית הניחומים, שם פגש את אסלן לפינאגוב הרוסי והעפיל לקרב על הארד עם ווזארי, כאשר גם בקרב המכריע הוא ביצע ווזארי בשלב מוקדם נגד איבאילו איבנוב ההונגרי וזכה במדליה.

שגיא מוקי
שגיא מוקי | CHARLY TRIBALLEAU/AFP via Getty Images

באשר לטוהר בוטבול, הוא דווקא זכה במדליית ארד בתל אביב לפני כחודשיים וכעת הבטיח מדליה ראשונה שלו באליפות אירופה. מי שמנע ממנו את חלום זכייה בכסף או בזהב בתל אביב הוא הרומני המדורג 30 בעולם אלכסנדרו ראיקו שניצח אותו ברבע הגמר והבוקר, בקרב הראשון במסגרת הסיבוב השני, בוטבול גמל לו עם ניצחון מרשים בזכות שני ווזארי שהפכו לאיפון.

בחצי הגמר התמודד מול בילאל צ'יחוגלו הטורקי, מדליסט הזהב מגראנד סלאם אבו דאבי 2019, אותו בוטבול ניצח באיפון בגולדן סקור. בקרב הגמר פגש בוטבול את אקיל ג'אקובה הקוסוברי, שהדיח לפני כן את עידו לוין מהתחרות. אחרי שכל צד ספג ספג עונש ולא הצליח לייצר נקודות, הקרב הלך לניקוד זהב, אותו ג'אקובה ניצח בעקבות ווזארי.

כאמור, באותה קטגוריית משקל של בוטבול התחרה הבוקר גם לוין הצעיר, אולם הוא נכנע בסיבוב הראשון באליפות אירופה הראשונה שלו לג'אקובה שמדורג שמיני בעולם.

טוהר בוטבול | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי