השחרור התקבל: מיכאל יעקובלב יוכל לייצג את ישראל בפריז 2024

לאחר השעיית הוועד הרוסי, הוועד האולימפי הבינלאומי נענה לבקשה הישראלית לאשר את רוכב האופניים המוכשר שזכה במדליית ארד באליפות העולם במקצוע קיירין

(גודל טקסט)

הוועד האולימפי הבינלאומי נענה היום (רביעי) לבקשת הוועד האולימפי בישראל לשחרר את רוכב האופניים מיכאל יעקובלב ולאפשר לו להתחרות במשחקים האולימפיים פריז 2024 בקיץ הקרוב. יעקובלב בן ה-22, רוכב מוכשר שהישגי השיא שלו הם מדליית ארד באליפות העולם במקצוע קיירין ומדליית ארד באליפות אירופה בספרינט, עלה לישראל עם הוריו וסבתו מרוסיה באוגוסט 2022.

לאחר שאיגוד האופניים העולמי רשם אותו כספורטאי ישראלי, הוא החל לייצג את ישראל באליפויות בינלאומיות, אך השתתפותו במשחקים האולימפיים הייתה תלויה בשחרורו על ידי הוועד האולימפי הרוסי אשר למרות מספר שיחות שהתקיימו ביוזמת יעל ארד וגילי לוסטיג עם ראשיו – עיכב את השחרור.

כעת, לאחר שהוועד האולימפי הרוסי הושעה לאחרונה, פנה הוועד האולימפי בישראל לוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) וביקש את השחרור.

מיכאל יעקובלב רוכב אופניים
חיזוק משמעותי למשלחת האולימפית. מיכאל יעקובלב | אתר רשמי, איגוד האופניים

עו"ד דפנה לנג, יו"ר איגוד האופניים בישראל: "שמחים מאוד על הבשורה שמיכאל יוכל לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים פריז 2024. אלו חדשות טובות בימים קשים. תודה לוועד האולימפי בישראל על הובלת הנושא בנחישות וברגישות. מיכאל מצטרף לרוכבת ורוכב אופני כביש שהשיגו את הקריטריון הבינלאומי, כאשר גם נבחרת ההרים בתמונה להשתתפות במשחקים. כך שבמשחקי פריז 2024 הייצוג של ענף האופניים בישראל יהיה הגדול ביותר אי פעם ואנו מאמינים שכך גם ההישגים".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל: "בשורה משמחת מאוד קיבלנו היום מהוועד האולימפי הבינלאומי. תולדה של תהליך ארוך שלנו – יעל ארד, ירדן הר לב ואני ביחד עם דפנה לנג וירדן גזית מאיגוד האופניים – הוביל לכך שמיכאל שעשה עלייה לישראל, קיבל את האישור המיוחל וייצג אותנו בפריז 2024".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי