עיריית תל אביב ערכה את טקס אנשי השנה בספורט בעיר

play
| אילן ספירא
שמעון אמסלם נכנס להיכל התהילה

עיריית תל אביב -יפו ערכה במעמד ראש העירייה רון חולדאי, את טקס אנשי השנה בספורט בתל אביב-יפו לשנת 2023 לאחר דחייה בעקבות המלחמה. בין המצטרפים החדשים להיכל התהילה של הספורט בעיר: שמעון אמסלם, תנחום כהן מינץ, רוגל נחום, מרים סידרנסקי, אריה נוה ונעה סקלי

(גודל טקסט)
שמעון אמסלם נכנס להיכל התהילה
| אילן ספירא

לאחר דחייה בעקבות המלחמה, נערך הערב (ג', 2 באפריל) טקס אנשי השנה בספורט בתל־אביב-יפו לשנת 2023 בהאנגר קלאב במתחם האנגר 11 בנמל תל אביב. את הטקס, שמעלה על נס ספורטאיות וספורטאים, מאמנות ומאמנים, אגודות ספורט וגופים התורמים לקהילה, ארגנה והובילה עיריית תל אביב- יפו באמצעות רשות הספורט העירונית והוא התקיים במעמד ראש העירייה רון חולדאי.

במסגרת הטקס, הוכרזו גם המצטרפים והמצטרפות החדשים להיכל התהילה של הספורט בעיר, אליו מצטרפים בכל שנה ספורטאים וספורטאיות מעוררי השראה, שהותירו את חותמם על הספורט בתל אביב – יפו בפרט ובישראל בכלל, ומהווים מודל לחיקוי עבור ספורטאי העתיד של העיר.

להיכל התהילה של הספורט בעיר צורפו השנה אגדות הכדורסל התל-אביביות שמעון אמסלם ותנחום (תני) כהן-מינץ ז"ל, הרצה הישראלית מרים סידרנסקי, הקופץ לגובה אריה קלינשטוב נוה, כדורסלנית העבר נועה סקלי והקופץ לגובה, לרוחק וקפיצה משולשת, רוגל נחום.

נעה סקלי נכנסת להיכל התהילה
| יח"צ – חד פעמי, אילן ספירא

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "טקס אנשי ונשות השנה בספורט של תל אביב- יפו נערך בכל שנה, ואנו מקפידים לקיים אותו באדיקות וברציפות, כמעט בלי קשר למציאות בחוץ. אך השנה חשיבותו של הטקס מכרעת עוד יותר. אחרי ה-7 באוקטובר, כולנו עצרנו מלכת והעיר דממה. מספר חודשים לאחר מכן, אפשר היה לראות אנשים שבים לעשות ספורט, לא כי שכחנו ולא כי חזרנו לשגרה אלא כי רבים ורבות הבינו את מה שזוכי הטקס שלנו יודעים כבר מזמן- ספורט הוא לא רק בריאות לגוף הוא גם ריפוי לנפש. איתכם, עם כל הזוכים והזוכות של השנה הזו, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו גם לכאוב וגם להתנחם ולזכור שבזכות הגוף והנפש הצלחנו להתגבר על הרבה אתגרים, וגם הפעם נצליח ונבנה מחדש. ברכות לכל הזוכים והזוכות, אתם תהילתנו. אני מייחל שנראה את החטופים והחטופות בהקדם איתנו ביחד".

כמו כן, במסגרת הטקס קיבלו אותות גם הספורטאים והספורטאיות והמאמנים והמאמנות המצטיינים לשנת 2023:

* פרס ומלגת הספורטאים הבוגרים – המתעמל ארטיום דולגופיאט (האלוף האולימפי, פעמיים אלוף אירופה ואלוף העולם לשנת 2023 בתרגיל הקרקע), הג'ודוקא רות לביא והמתעמל אלכס מיאקנין (מחזיק מדליית הזהב מסבב גביע העולם בהתעמלות 2023).

* פרס הספורטאי הפראלימפי המצטיין – החותר שמוליק דניאל.

* פרס ומלגת הספורטאי המבטיח לשנת 2023 – תומר רשמן (ממכבי תל-אביב בכדור-יד), עומר סניור ואל ים קנצ'פולסקי (מהפועל תל-אביב בכדורגל) ועומר מאייר (ממכבי תל-אביב בכדורסל).

* פרס ומלגת המאמנים המצטיינים – לנה זליקמן ואלונה קושביצקי (מאמנות מכבי תל-אביב בהתעמלות לילדות ונערות).

* פרס ומלגות הספורטאים הצעירים – שלי אלגאי ואלינור גרץ (מכבי תל-אביב בהתעמלות אמנותית), גיא כהן (ממכבי תל-אביב בכדורעף), אביאל מאמו (ממכבי תל-אביב בכדורסל לנוער), יהונתן מסיקה (ממועדון סיוף תל-אביב) וגיא רש ארמן (מכבי תל-אביב בכדור-יד).

* פרס יזמות השנה בספורט – יפעת רוזנברג (יו"ר מאמאנט תל אביב – יפו).

* פרס החינוך לספורט של השנה – שרון מיכאלי רמון (מנהלת בית הספר לטבע, סביבה וחברה בעיר).

* פרס תקוות השנה בספורט- עומר מאייר, כדורסלן מכבי תל-אביב.

הספורטאים המצטיינים - תמונה קבוצתית
| יח"צ – חד פעמי, אילן ספירא

סגן וממלא מקום ראש עיריית תל אביב- יפו, מחזיק תיק הספורט בעיריית תל אביב- יפו, ליאור שפירא: "עוצמתו של הספורט התל אביבי בא לידי ביטוי בטבלת הזכיות הלאומית כמעט בכל ענפי הספורט בארץ, מה שהופך את העיר לחיה ונושמת ספורט. אני מברך על כך שבחרנו, על אף דחייתו, לקיים את טקס אנשי השנה בספורט בתל אביב- יפו לשנת 2023 ולציין לשבח את הספורטאים והספורטאיות התל אביבים שמייצגים אותנו בכבוד בארץ ובעולם".

אלמנתו של תנחום כהן-מינץ מקבל את תעודת היכל התהילה שלו
| יח"צ – חד פעמי, אילן ספירא

עיריית תל אביב- יפו באמצעות רשות הספורט העירונית מובילה מאות אירועי ספורט בין לאומיים, ארציים וקהילתיים המתקיימים בעיר בהם משתתפים ומשתתפות רבבות רבות של ספורטאים וספורטאיות מכל הארץ והעולם כדוגמת: מרתון Playtika תל-אביב, מרוץ הלילה Papaya תל-אביב, מרוץ הנשים, גראנד סלאם בג'ודו, אליפות אירופה בכדורסל ועוד. עוד מקדמת העירייה פעילויות ספורט במרכזים הקהילתיים ובקאנטרים העירוניים ובהם פעילויות וחוגי ספורט לילדים, בני-נוער, נשים, מבוגרים ולבני הגיל השלישי. פעילויות הספורט המוצעות מגוונות וכוללות: כדורסל, כדורגל, כדורעף, קיר טיפוס, ספורט ימי ועוד. בתל אביב – יפו פעילות 70 אגודות מהמובילות בישראל ב-42 ענפי ספורט.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי