ג'וקוביץ' חוגג ניצחון על נדאל: "אחד משלושת המשחקים הגדולים בחיי"

רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ' | MARTIN BUREAU/AFP via Getty Images

הסרבי הפך לראשון שניצח את "מלך החימר" בחצי גמר ברולאן גארוס ולאחר 1:3 במערכות אחרי יותר מארבע שעות סיפר: "משחק שאזכור כל החיים". הספרדי לא יודע אם יתייצב לגרנד סלאם הבא: "אני בן 35 וזקוק להתאוששות"

קצת לפני שנשמעה שריקת הפתיחה של יורו 2020, יצא לדרך חצי גמר גרנד סלאם בין רפאל נדאל לנובאק ג'וקוביץ'. קרב ענקים כזה הוא תמיד מרתק ומסקרן, אבל מה שקרה אמש (שישי) על החימר של הרולאן גארוס היה יוצא דופן.

נדאל, מי שזכה לכינוי "מלך החימר" לאור 13 זכיות ברולאן גארוס וברציפות כל ארבע התחרויות האחרונות בצרפת, הפסיד בפעם השלישית בקריירה בגרנד סלאם האהוב עליו ואיבד את התואר. לג'וקוביץ', אחרי 6:3, 3:6, 6:7, 2:6 מטורף לגמרי, ממתין כעת בגמר הגדול סטפנוס ציציפאס, שינסה למנוע ממנו את הגרנד סלאם ה-19 בקריירה.

מדובר היה במשחק כל כך גדול ויש שיגידו היסטורי, שלמרות הסגר בצרפת שמחייב החל מ-23:00 שעון מקומי על כל התושבים להישאר בבתיהם, הרשויות אישרו לצופים באצטדיון להישאר עד סיום המשחק. אמנם הדבר גם נבע מחשש ממהומות במקום שיובילו לעצירת המשחק, כי היה ברור לכל שיהיה קשה לפנות צופים שיושבים קרוב לארבע שעות וצופים במפגש כה מרתק, אבל כך או אחרת, אולם כך או אחרת התקבלה ההחלטה הנכונה ובסופו של דבר גם המשחק הסתיים כחצי שעה בלבד אחרי הדד-ליין המקורי.

נובאק ג'וקוביץ' | MARTIN BUREAU/AFP via Getty Images

ג'וקוביץ', המדורג ראשון בעולם, הודה לאחר המשחק: "כדי לנצח את נדאל על משטח החימר אתה חייב לשחק הכי טוב שאתה יכול וזה מה שעשיתי הלילה. זה היה אחד מהמשחקים שאפשר לזכור כל החיים, אחד משלושת המשחקים הכי גדולים בחיים שלי. קשה למצוא את המילים כדי להסביר איך אני מרגיש – התחושה היא שאין לחץ, אבל אתה מרגיש אותו וזו פריווילגיה לבחון את המשחק שלי ואת האופי שלי במפגש כזה".

ומה היה לשור ממאיורקה לומר אחרי ההפסד? נדאל ניסה להסתכל על הצדדים החיוביים וגם הטיל פצצה לקראת הגרנד סלאם בווימבלדון: "זכיתי לתמיכה מדהימה ואני מודה על כך. כל הכבוד לג'וקוביץ', אני עשיתי את הכי טוב שאני יכול והיום זה לא הספיק. הייתי עייף ורק הקהל עוד נתן לי אנרגיה להמשיך, זה היה מרגש. אני כבר לא בן 25, 26 או 27, אלא בן 35 וצריך לראות איך אתאושש ורק לאחר מכן אחליט אם יש לי את הכוח לקחת חלק בתחרות, פיזית ומנטלית. אני צריך כעת ימי מנוחה, חופשה והתאוששות".

בזכות הניצחון, לג'וקוביץ' כעת יש במאזנו 29 משחקי גמר גרנד סלאם ובכך הוא עקף את נדאל שרשם 28. במקום הראשון עדיין נמצא רוג'ר פדרר, שפרש במהלך הרולאן גארוס, והוא עם 31. מה שפדרר לא עשה וכעת יוכל לעשות ג'וקוביץ' זו הבטחת שתי זכיות לפחות בכל גרנד סלאם – הישג שהשוויצרי לא זכה לו לאור הדומיננטיות האדירה של נדאל על החימר ברולאן גארוס, תתחרות בה זכה פעם אחת בלבד. לסרבי, כאמור, אם יזכה יהיו 19 תארים, מרחק גרנד סלאם נוסף מנדאל ומפדרר.

נתראה בווימבלדון? רפאל נדאל | Adam Pretty/Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי