גינזבורג: “יאניס? באירופה הוא לא יכול לשחק כמו ב-NBA”

ננו גינזבורג
ננו גינזבורג | Lintao Zhang/Getty Images

המאמן הישראלי של צ'כיה בראיון ל-103FM לאחר ההעפלה לרבע הגמר: "שמח שנמנענו ממשחק נגד ארה"ב". אווירה: "צ'כיה בטירוף". הכוכב היווני: "הוא חושב שהוא משחק באמריקה. תכננו להוציא ממנו עבירות תוקף ועמדנו בזה

רגע אחרי ההעפלה של נבחרת צ’כיה לרבע גמר אליפות העולם בכדורסל, מאמנה הישראלי ננו גינזבורג התראיין בתכנית הספורט של 103FM ושיתף את תחושותיו לאחר ההישג הענק, על ההתרגשות הגדולה שיש בימים אלו בצ’כיה וגם על האסטרטגיה שנקט על מנת לעצור את יאניס אנטטוקומפו.

תחושותיו: “אני לא מכיר את ההיסטוריה לגבי מאמנים ישראלים בטורניר כזה ועד כמה רחוק הם הגיעו, אבל אני גאה להיות חלק מהם. צריך להגיד את האמת, אנחנו לא בליגה של האוסטרלים ולא של היוונים מבחינת הפיזיות והיכולות. הכי חשוב להישאר באותה יכולת בהגנה והתקפה. אני שמח שנמנענו ממשחק נגד ארצות הברית”.

אווירה בצ’כיה: “הבנתי שהאווירה מטורפת לגמרי במדינה. היו כל מיני שידורים בכיכרות מרכזיים ואנשים עזבו את העבודות שלהם בשביל לצפות במשחקים. אמרו לי שזה נושא היום בצ’כיה. אני יודע שראש הממשלה והנשיא מודעים לכל מה שקורה, אבל הם טרם יצרו איתי קשר. זה לא כמו בישראל”.

אנטטוקומפו. “תכננו להוציא ממנו עבירות תוקף והצלחנו בזה”

המשחק נגד יוון: “יש לי בסך הכל שמונה שחקנים ואני שמח שהרוטציה הזו עבדה מול יוון. שיחקנו עם הרבה הגנות איזוריות, וגם נגד אוסטרליה נצטרך להסתדר עם הסגל הקצר”.

“אמרתי לשחקנים שלי לפני המשחק שאפשר להוציא מאנטטוקומפו עבירות תוקף והם הצליחו בזה. הוא חושב שהוא משחק ב-NBA, שמה הוא יכול לרוץ עד לסל. אין מה לעשות, הכדורסל האירופי הוא שונה בסגנונו מהאמריקאי. מי שקולע בארה”ב 50 נקודות במשחק לא יכול לעשות את זה באירופה”. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי