פתיחה חלקה: 81:86 לנס ציונה על ספורטינג ליסבון

בריאן אנגולה | אתר FIBA

הקבוצה של גרינברג סימנה וי גדול על משחק הפתיחה של קמפיין היורופקאפ, לאחר שנגררה לרבע אחרון דרמטי נגד מוליכת הליגה הפורטוגלית. סלדן ומילר הצטיינו עם 17 נק' כ"א, קררה בלט בדקות ההכרעה

לאחר שעברה הרבה קשיים בדרך, עירוני נס ציונה פתחה הערב (שלישי) את קמפיין היורופקאפ שלה, המתקיים בבועה בוולוצלאבק בפולין. כבר במשחק הראשון הכתומים נחלו הצלחה גדולה כאשר ניצחו 81:86 את ספורטינג ליסבון, מוליכת הליגה הפורטוגלית.

השחקנים של בראד גרינברג כמעט פספוסו את הניצחון בגדול גדול. על אף מחצית ראשונה שקולה באופן יחסי, בה היתרון היה לרוב אצל נס ציונה, במהלך הרבע השלישי הקבוצה הישראלית הצליחה לייצר בריחה והובילה בשיא ב-12 נקודות הפרש, אך מהר מאוד גם איבדה את היתרון המבטיח ונכנסה לרבע אחרון דרמטי.

במהלך הרבע הרביעי וויין סלדן ובריאן אנגולה הובילו קאמבק של נס ציונה, שנקלעה לפיגור של שמונה נקודות, כל הדרך למהפך נוסף במשחק. בדקות הסיום גם פטריק מילר וליאור קררה בלטו עם מספר מהלכי קלאץ' ולמעשה הבטיחו את הניצחון במשחק הפתיחה.

טל דן בפעולה. ניצחון יקר לנס ציונה במשחק הפתיחה | אתר FIBA

כעת, כשהניצחון הראשון נמצא בכיס, לעירוני נס ציונה נותרו עוד שני משחקים בבית – נגד סולונוק ההונגרית ביום חמישי ויום שישי נגד אוסטרוב הפולנית. כזכור, שתי הראשונות יעפילו לשלב הבא, כאשר גם ארבע הטובות מבין המסיימות במקום השלישי יקבלו את הכרטיס לשלב הבא.

קלעו לנס ציונה

סלדן (1-7 לשלוש, 6-7 מהקו, 3 חטיפות) ומילר (5-10 מהשדה, 6-6 מהקו) 17 כ"א, דן 15 (7-7 מהשדה, 6 אסיסטים, 4 איבודים, 3 חטיפות), מיינסי 13 (3-9 מהשדה, 7-7 מהקו, 8 ריבאונדים), קררה 12 (5-9 מהשדה), אנגולה 10 (1-8 לשלוש, 4 אסיסטים, 5 חטיפות, 4 איבודים), לימונד 2. כן שותפו: עבו, קורנליוס וטרוצקי.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי