סלדן בכה בסיום, טל דן: "עוד לא עשינו כלום"

שחקני עירוני נס ציונה חוגגים | ברני ארדוב

הכוכב שהעלה את נס ציונה לגמר היורופקאפ הקדיש את הניצחון לחברו שנהרג בתאונה: "הוא היה איתי היום". הקפטן שנפצע: "מגיע לכל מי שהגיע לתמוך בנו". גרינברג: "ההגנה שלנו הייתה המפתח לניצחון". השר טרופר בירך

(גודל טקסט)

עירוני נס ציונה נכנסה היום לספרי ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי. בעונתה השלישית בלבד במסגרת אירופית, הכתומים העפילו לגמר היורופקאפ שייערך ביום ראשון בהיכל "מנורה מבטחים" בתל אביב, זאת לאחר שניצחו את פארמה הרוסית משלשת ניצחון אדירה של וויין סלדן.

הגארד האמריקאי, שאיבד הבוקר את חברו טרנס קלארק, שחקן מכללות שנהרג בתאונת דרכים, דיבר לאחר המשחק והתרגש: "זה קשה, איבדתי הבוקר אדם שהוא כמו אח קטן עבורי. ידעתי שאני צריך להגיע היום ולשים את הלב שלי על המגרש, גם אם אקלע וגם אם אחטיא. אני מרגיש שהוא היה איתי היום. הראש שלי לא היה היום רק בכדורסל, אבל כשהמשחק התחיל הצלחתי לחשוב על המשחק. כל האמוציות שלי עלו עם סוף ההתמודדות".

מאמן הקבוצה, בראד גרינברג, החמיא לקולע סל הניצחון: "וויין לוחם. לקח לו זמן להיכנס לאזור הנוחות שלו, ובשני המשחקים האחרונים התרומה שלו לקבוצה היא גדולה. זה היה רגע מיוחד עבורו, ועבורנו כקבוצה. הוא היה אמיץ מספיק כדי לרוץ על המגרש ולקחת את הזריקה הזאת".

שחקני עירוני נס ציונה חוגגים | ברני ארדוב
בראד גרינברג | ברני ארדוב

על הניצחון, אמר המאמן: "זה נהדר, עשינו הגנה טובה מאוד במחצית השנייה. עבדנו קשה בשביל זה והשחקנים נלחמו כולם, ללא ספק מדובר ביופי של ניצחון. היינו בפיגור כמה פעמים במשחק ועשו לנו בעיות, אבל ההגנה שלנו הייתה המפתח".

גם טל דן, שעלה לשחק עם זריקה בידו ועוד הספיק להיפצע בראש במהלך ההתמודדות, דיבר על ההישג של קבוצתו: "זה מרגש. אנחנו אוהבים את הקהל הזה שדחף אותנו היום. לא עשינו עדיין כלום, כי כולם יודעים שהעונה תיגמר ביום ראשון. אני רואה את האולם ואת הקהל שהגיע, זה כל כך ראוי לכל מי שהיה פה. בשביל כל כך הרבה אנשים שרוצים בהצלחתנו, שנותנים את הנשמה ואת הלב, מגיע להם לשמוח".

גם חילי טרופר, שר התרבות והספורט, בירך את הכתומים על ההעפלה לגמר: "אני מבקש לברך את נס ציונה על ההישג המרשים. הרבה נשמה, כישרון ומאמץ הביאו את נס ציונה לניצחון והרבה כבוד לכדורסל הישראלי. שמחתי להיות היום במשחק ולראות מקרוב את רוח הלחימה של השחקנים".

טל דן | ברני ארדוב

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי