אולדיפו הודה: “לא החלטתי אם לחזור לשחק. עליי להיות חכם”

ויקטור אולדיפו
ויקטור אולדיפו | AFP

כוכב אינדיאנה פייסרס, שרק חזר אחרי כשנה של פציעה זמן קצר לפני שהמגפה פרצה, יודיע השבוע אם הוא מצטרף לחידוש העונה בדיסניוורלד

כ-80 שחקני NBA הביעו התנגדות לחזור לפרקט מסיבות שונות, בין אם זה החשש להידבק בנגיף במתחם באורלנדו ובין אם כדי שמחאת השחורים נגד גזענות ובעד צדק ושוויון זכויות לא תרד מהכותרות, ואחד הבולטים שבהם הוא ויקטור אולדיפו.

מדובר במחאה שמוביל קיירי אירווינג שמאחוריו עומדים עשרות שחקנים, ביניהם הגארד של אינדיאנה פייסרס שהלילה (בין שבת לראשון) אישר שהוא טרם קיבל החלטה אם לשוב לשחק ב”ליגת הבועה” שתיערך בחודש הבא בדיסניוורלד.

הדד-ליין של הקבוצות להודיע על הסגלים יהיה ביום חמישי הקרוב (25.6) ואולדיפו לא מתחייב לעת עתה שהוא יופיע ברשימות. כזכור, בינואר האחרון חזר הרכז מפציעה שהשביתה אותו קרוב לשנה והספיק לרשום 13 הופעות בלבד לפני שהמגפה פרצה והשביתה את הספורט בכל העולם.

לא מתחייב להופיע. אולדיפט (AFP)

אולדיפו בן ה-28 אמנם רוצה לשחק, אבל גם יודע שחזרה לפרקט לפורמט כה אינטנסיבי עלולה לסכן את בריאותו: “אני מרגיש היום הרבה יותר טוב, אבל אני יודע שזה סיכון אם אשחק. אני נמצא בסיטואציה בעייתית וייחודית, כי הייתי כל כך הרבה זמן בחוץ ועכשיו אני מנסה לחזור ולהדביק את הקצב, אבל עליי להיות חכם, זה הכל”.

אינדיאנה, שנעצרה במאזן 26:39, כמובן תהיה אחת מ-22 קבוצות ה-NBA שיגיעו בחודש הבא לדיסניוורלד ובקבוצה מקווים מאוד לראות את אולדיפו בסגל, אולם הוא יצטרך לקבל החלטה בימים הקרובים ואם יבחר לא להגיע, הוא או הקבוצה לא ייענשו על כך. עם זאת, הוא גם יוכל להירשם ועד ה-30.7 לעזוב בטענה שאינו כשיר.

ב-13 המשחקים שרשם העונה, אולדיפו קלע בממוצע 13.8 נקודות וקטף 3.2 כדורים חוזרים, אבל במשחק האחרון התחיל לחמם מנועים וסיים עם 27 נקודות נגד בוסטון סלטיקס.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי