מאמן חדש לזאיון: סטן ואן גנדי ידריך את ניו אורלינס פליקנס

סטן ואן גנדי | Dylan Buell/Getty Images

ב-ESPN פורסם כי הקבוצה מלואיזיאנה הגיעה לסיכום עם האיש שהוביל את אורלנדו מג'יק לגמר ה-NBA בעבר. המאמן אישר זאת בציוץ: "נרגש להצטרף, לא יכול לחכות להתחיל בפרויקט"

שלוש קבוצות ב-NBA עדיין לא מינו מאמן לעונת 2020/21, אך נראה כי אחת מהן בדרך לעשות זאת: הודעה רשמית טרם יצאה, אולם ב-ESPN פורסם כי ניו אורלינס פליקנס הגיעה לסיכום עם סטן ואן גנדי, שעומד לחתום על חוזה ארוך טווח בקבוצה ובכך יהפוך למאמן השביעי בתולדותיה. זמן קצר לאחר מכן, ואן גנדי אישר את הדיווח כשצייץ בטוויטר: "אני נרגש להצטרף לקבוצה מוכשרת. זה יהיה כבוד לעבוד עם השחקנים שלנו ותחת דייויד גריפין, טראז’ן לנגדון והצוות שלהם, יחד עם הקהל הנפלא של ניו אורלינס. לא יכול לחכות לדבר עם השחקנים ולהתחיל בפרויקט".

לנגד עיני הפליקנס עמד הרזומה של ואן גנדי כ"מורה של המשחק" במהלך 11 העונות בהן אימן בליגה הטובה בעולם, תכונה שתהיה משמעותית מאוד בקבוצה צעירה שאותה אמור להוביל הכוכב הבא של עולם הכדורסל, זאיון וויליאמסון, כשבנוסף הסגל כולל את ברנדון אינגרם שהפך לאולסטאר בעונה החולפת ואת לונזו בול המוכשר, בין השאר.

היבט נוסף שבו ואן גנדי הוכיח את עצמו במהלך הקריירה הוא ההגנה, לאחר שקבוצותיו היו בין 10 המובילות ביעילות הגנתית בשמונה עונות שונות. בעבר הוא הדריך את מיאמי היט, דטרויט פיסטונס ואורלנדו מג’יק, כאשר את האחרונה הוביל לגמר ה-NBA ב-2009.

הפליקנס נפרדו מאלווין ג’נטרי לאחר שכשלו במשימת ההעפלה לפלייאוף בעונה החולפת, למרות שהגיעו לבועה באורלנדו מהעמדה הנוחה ביותר להשתלבות בשמינייה הראשונה במערב. ניו אורלינס הפסידה שישה משמונת משחקיה האחרונים בעונה הסדירה וסיימה במקום ה-13.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי