תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

נשיא הליגה הספרדית: "סיטי ופ.ס.ז' הורסות את הכדורגל"

חאבייר טבאס | Gettyimages
העומד בראש 'לה ליגה', חאבייר טבאס, טען כי השתיים הפכו "לצעצועים של מיליארדרים וגורמות לנזק עצום. מועדונים חיים על הקצה, הענף כולו נמצא בסכנה"
נשיא הליגה הספרדית, חאבייר טבאס, יצא במתקפה נגד מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן, כשאמר כי שתי הקבוצות "הנשלטות בידי מדינות" הורסות את הכדורגל האירופי. התכולים נמצאים בבעלות נציג משפחת המלוכה באיחוד האמירויות, שייח' מנסור ובפריז חברת 'Qatar Sports Investments'. כל אחת מהן הגיעה להישגים אדירים בזירה המקומית שלה, בזכות הכספים הגדולים שהן מוציאות על חיזוק.

שתי הקבוצות נאלצו להכחיש הפרה של חוקי הפייר פליי של אופ"א לאור חקירתן, כשרק לאחרונה דווח כי מנצ'סטר סיטי בסכנת השעייה של עונה מליגת האלופות. טבאס מאמין כי ההצלחה שלהן גובה מחיר כבד לשאר היבשת, שכן קבוצות לא מצליחות להתחרות נגד מועדונים "הממומנים באמצעות דלק", כפי שהספרדי כינה אותם כשהתבטא בכנס כלכלת הכדורגל של עיתון "זמנים פיננסיים" הבריטי.

"הבעיה עם פ.ס.ז' וסיטי היא שהן נשלטות בידי מדינות: אחת ממומנת בדלק והשנייה בגז", הוסיף טבאס, "הנזק שנגרם לכדורגל האירופי הוא עצום, כיוון שהן יוצרות אינפלציה בשוק ואז המועדונים צריכים לשלם סכומים מגוחכים כדי לשמור על השחקנים שלהם. יש מועדונים שלא צריכים לבדוק כמה הם מכניסים כשהם רוצים להחתים שחקן, כי הם מקבלים מימון ממדינה. זה גורר קבוצות אחרות למצב כלכלי שבו הן חיות על הקצה. זה שובר את כל האיזון במבנה הכדורגל האירופי. זה כבר לא ספורט, זו לא תעשייה. זה הפך יותר לשעשוע, צעצוע של מדינה. וכשזה ככה, ילדים מתחילים לשחק עם ילדים אחרים וכל המערכת מתפרקת".ניימאר ואמבפה. "זה כבר לא ספורט, אלא צעצוע של מדינה" (AFP)


טבאס, שמכהן כנשיא 'לה ליגה' מזה שש שנים, ביקר גם את הסופר-ליג האירופית המתוכננת, אשר עשויה לספק מסגרת לקבוצות העשירות ביבשת מבלי שהן ייאלצו אפילו להעפיל אליה: "הבעיה עם הסופר-ליג היא אפקט האינפלציה שמנצ'סטר סיטי ופ.ס.ז' יצרו בכל אירופה, כי המועדונים האחרים ביבשת רודפים אחרי כסף כדי להתחרות בחבר'ה האלה", אמר הספרדי, "יש כאן המון על הכף והעתיד של הכדורגל המקצועני באירופה נמצא בסכנה. האוהדים האנגלים צריכים לדעת מה כל קבוצה חושבת על זה, כי ההיסטוריה של הכדורגל האנגלי והקבוצות שלו בסכנה. עלינו להיות הרבה יותר שקופים בנושא הסופר-ליג", סיכם. 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ