תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

אטו: "היינו מוכנים להרוג בשבילו". מוריניו: "הקיץ הייתי אוהד"

סמואל אטו, ז'וזה מוריניו | CHRISTOPHE SIMON/AFP/Getty Images
כנס מיוחד של הלה-ליגה היווה הזדמנות לאיחוד עבור אלה שהיו יריבים מרים והפכו לעמיתים. החלוץ: "כשפגשנו את צ'לסי ידענו שאנחנו משחקנים נגד המאמן שלה". טבאס קרא למאמן לשוב לספרד, וגם: מאבק האליפות וה-VAR
הליגה הספרדית הודיעה היום (חמישי) על שיתוף פעולה עם אתר Livescore באירוע מיוחד במדריד. זו הייתה הזדמנות מצוינת לאיחוד מחודש עבור ז'וזה מוריניו וסמואל אטו (פרש מכדורגל לאחרונה) שדרכיהם הצטלבו במהלך הקריירה והפכו מיריבים מרים לשותפים נפלאים. "יש לנו עדיין קבוצה וואטספ בה אנחנו מברכים זה את זה", אמר אטו. השניים העלו זיכרונות מהקריירה ודיברו על הליגה הספרדית כשבאירוע נכח כמובן גם חאבייר טבאס, נשיא הליגה.

מוריניו דיבר על הקיץ הלא רגיל: "לראשונה חוויתי את הקיץ כאוהד כדורגל. אנשים בטירוף כל הזמן מחלון ההעברות, אני יכול להבין כמה זה חשוב לקהל, אבל חשוב שתהיה גם יציבות בסגל, בדרך כלל הייתי מתנהל ברכש בצורה הרבה יותר מקצועית. בנוסף, יש כאלה שמאמנים כל הקריירה באותה הליגה והם מתרגלים להכל. ואז באים כאלה שהם מוסיפים מלח ופלפל".


אטו אמר על הליגה הספרדית: "ברצלונה לא באמת התחילה לשחק כי ליאו מסי עדיין פצוע. גם אדן הזאר יהיה משמעותי מאוד בריאל מדריד. מיורקה היא הקבוצה שבליבי (שיחק בשורותיה ארבע שנים), אבל אני מאוד נהנה לראות את בטיס משחקת. אני מקווה שהשנה היא תהיה קצת יותר קרובה לצמרת". כשנשאל על השחקן המהיר ביותר שפגש: "זה היה רונאלדו הברזילאי, תופעה, הגדול מכולם עבורי. הוא היה הכי מהיר גם עם הכדור ברגל. גם לודביק ג'ולי היה מהיר מאוד, וכמובן ליאו מסי".


מוריניו. התחיל את הקיץ כמו אוהד (Richard Heathcote/Getty Images)


טבאס: "זהות האלופה ממש לא חשובה לי אבל העיקר שהיא לא תזכה ביותר מ-85-90 נקודות. אם זה יחרוג את הגבול זה יהרוג את הליגה". בשנה שעברה זכתה ברצלונה באליפות עם 87 נקודות ובשנתיים הקודמות לבארסה וריאל מדריד היו בהתאמה 93 נקודות כל אחת.
 

אטו אמר על מוריניו: "הוא אחד האנשים המומחים בכדורגל העולמי. לאחר שפרשתי מכדורגל האדם הראשון שכתב לי היה מוריניו. לפעמים הכדורגל לא הוגן. בשביל מוריניו היינו מוכנים להרוג. כששיחקתי בברצלונה נגד צ'לסי, ידענו שאנחנו לא משחקים נגד שחקנים, אלא משחקים נגדו וזה נתן לנו יותר מוטיבצייה. המזל שלי הוא שגם יצא לי לשחק תחתיו. הוא אמר לנו: "אנחנו צריכים לנצח בשביל כולם, אבל במיוחד בשבילי. אינטר הייתה קבוצה מאוד חזקה, אבל לא רק ברמת הכדורגל, היינו משפחה".

 
השלושה הסכימו שהכנסת מערכות ה-VAR טובות לכדורגל. טבאס אמר: "זה הפך להיות חלק בלתי נפרד". אטו: "זה מאפשר לנו כדורגל נקי יותר, כולם קיבלו אותו". מוריניו: "אני אוהב את המהות שלו, זה מצמצם את המקום לטעויות אנושיות. אבל אסור לנו לאבד את הרגש של המשחק. לדוגמא, הייתי מסתכל על השופט, 80 אלף אנשים מחכים כדי לדעת האם לשמוח או לא".מוריניו סיפר על הזיכרון הטוב ביותר שלו מספרד: "כשזכינו באליפות בסאן ממס נגד אתלטיק בילבאו - המטרה לשמה הגעתי הושגה. רציתי להגיע לריאל מדריד כדי שאוכל לזכות באליפות גם בספרד אחרי שעשיתי את זה באנגליה ואיטליה. אני גאה שזכיתי באליפות בעונה קשה מאוד". נשיא הליגה קרה למוריניו להגיע שוב: "הוא נכס לכדורגל העולמי, הוא היה חשוב לנו. נקבל אותו בזרועות פתוחות".
 
 
 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ