תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

"רק 31 משחקים": מסי יוביל את ברצלונה לזכייה בדאבל?

ליאו מסי - מקבץ שערים
הקטלונים חוזרים להתאמן לאחר 61 ימים ובתקשורת מנתחים כיצד הדבר עשוי להשפיע על "הפרעוש" בחודשי הכרעת העונה, במהלכה רשם הכי פחות משחקים מבכל עונה אחרת גם ללא קשר ל"פגרת הקורונה"
יומיים אחרי שכל שחקני ברצלונה ועובדי המועדון התייצבו במתחם האימונים לבדיקות קורונה, הבוקר (שישי) ישובו השחקנים פעם נוספת למתחם והפעם גם יעלו על מדים ויתאמנו לראשונה מאז הופסקה הליגה הספרדית לפני כחודשיים. כזכור, ברצלונה הצליחה לעקוף את ריאל מדריד ולשוב לפסגת הטבלה במחזור האחרון שנערך ב-7.3, וכעת מסתיימים להם חודשיים, 61 ימים, של פגרת כפויה.

שחקני ברצלונה יתחלקו באימונים החל מהיום לקבוצות שונות שיעלו על שלושה מגרשים שונים, וכמו בישראל גם הם יגיעו מלכתחילה כשהם לבושים בבגדי האימון ובסיומו ימשיכו היישר לרכביהם, מבלי שיעברו בחדרי ההלבשה ויזכו להתקלח ולהתארגן. 

כעת, לאחר שהקבוצה קיבלה את אישור הרשויות לשוב לאימונים ובתקווה שגם הליגה תתחדש בעוד כחודש, בתקשורת בברצלונה מנסים לנתח כיצד הדבר ישפיע על ליאו מסי, ממנו הציפיות מאוד גדולות אחרי שזכה למנוחה כל כך ארוכה. למעשה, עבור כל שחקני הכדורגל בעולם זו הזדמנות פז להגיע בשיאם לרגעי הכרעת העונה, הרי שלולא התפשטות המגפה גם העונה הם היו מתייצבים למחזורי סיום הליגה ומשחקי הגמר במפעלים השונים אחרי עומס של עונה שלמה ומבלי שהם זוכים ליותר משלושה או ארבעה ימי מנוחה בין המשחקים.


עבור מסי, שגם היה פצוע העונה ונעדר במשך כחודשיים בתחילתה, זו למעשה העונה עם הכי פחות משחקים שהוא שיחק מיולי ועד מאי. כולל הפציעה והפגרה, ארבעה חודשים שמסי כלל לא שיחק - והמשמעות היא שבגיל 32 הוא בהחלט עשוי להגיע לשיאו בחודשיים הבאים, אז ברצלונה תתחרה על אליפות ספרד ועל ליגת האלופות. מסי, כמו כל שחקני ברצלונה, רגיל לשחק כל שלושה ימים, אבל הפעם הוא גם צפוי להגיע רענן מתמיד לכל אחד מהמשחקים שעשוי להכריע את גורל העונה, צופים ב"מונדו דפורטיבו".אפילו עלה מהספסל העונה. ליאו מסי ב-17.9 בדורטמונד (Martin Rose / Staff)

"הפרעוש" רשם השנה "רק" 31 משחקים, כמובן הרבה פחות מהממוצע שלו גם בשל העובדות שהיה מושעה ממשחקי נבחרת ארגנטינה, הדחת ברצלונה מהגביע הספרדי והפגרה שדחתה את משחק הגומלין נגד נאפולי בליגת האלופות. הוא החמיץ חמישה משחקי ליגה בתחילת העונה בעקבות הפציעה וגם בליגת האלופות זכה למנוחה במשחק נגד אינטר בשלב הבתים.

בתחילת העונה, עד שחזר מהפציעה, מסי היה 71 ימים מחוץ למגרש, מאז הורחק במדי הנבחרת בקופה אמריקה ועד שערך הופעת בכורה רק ב-17.9.2019, כשעלה מהספסל נגד דורטמונד בליגת האלופות. מאז ה-17.9, הוא פספס רק שלושה משחקים - וכך יצא שבמהלך עונת 2019/20, במשך חמישה חודשים, שלושה חודשים בתחילתה וחודשיים כעת, מסי לא שיחק ויכול היה להטעין מצברים, לצבור אנרגיות ולהכין את עצמו למאני טיים. האם זה גם מה שיסייע לברצלונה לזכות בדאבל ראשון, זכייה באליפות ובליגת האלופות, לראשונה מזה חמש שנים?


בברצלונה מצפים שיהיה חד מתמיד במשחקי ההכרעה. מסי  (Martin Rose / Staff)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ