תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

כדורגלנים תמכו בקין: "כולנו שווים. איטלקים טובים תתעוררו"

מויסה קין | AFP
לאחר אירוע הגזענות מצד אוהדי קלאירי נגד האיטלקי, שחקנים ברחבי העולם הגנו על החלוץ. מטווידי צייץ: "ביאנקו+נרי זה גם שחור וגם לבן". סטרלינג תקף את בונוצ'י: "אחריות של 50 אחוז לכל צד? אפשר לצחוק על זה"
בעקבות פרשת הנהמות הגזענות של אוהדי קליארי נגד מויסה קין בניצחון 0:2 של יובנטוס אמש (שלישי), יצאו כמה מהכוכבים הגדולים בכדורגל העולמי להגנתו של קין וחלקם שחומי עור שסובלים כמוהו מתופעות גזענות בעולם. בין השאר פול פוגבה, ראחים סטרלינג וממפיס דפאיי היו הבולטים בתגובות שלהם לטובת חלוץ יובנטוס.

פוגבה צייץ: "אני תומך בכל מלחמה נגד הגזענות. כולנו שווים. איטלקים טובים תתעוררו. אתם לא יכולים לתת לקבוצה קטנה של גזענים לדבר בשמכם".

בצד התמיכה רבים מתחו ביקורת על דברי חברו לקבוצה של קין לאונרדו בונוצ'י שהאשמה היא 50 אחוז לכל צד. ראחים סטרלינג שחווה אותה חוויה נגד מונטנגרו במדי הנבחרת נכנס בלאונרדו בונוצ'י: "אחריות היא 50 אחוז לכל צד? כל מה שאפשר כעת זה לצחוק".
דפאיי צייץ: "עצוב שאנחנו עדיין מדברים על גזענות ב-2019. אנחנו צריכים לדבר. כולנו שווים".


בלז מטווידי
שחקן יובנטוס התחכם עם הציוץ: "ביאנקו+נרי" שפירושו גם יובנטוס וגם שחור ולבן.מריו באלוטלי חלוץ מארסיי שסבל פעמים רבות מגזענות באיטליה ונראה בוכה בפעמים אחדות העלה פוסט באינסטגרם שאמר: "למרות שדרכנו שונה שום דבר אחר לא מפריד בינינו. אני מגנה את הגזענות בכל צורה ומקום". בנוסף יצא גם הוא נגד בונוצ'י: "בראבו!, ותגיד לבונוצ'י שיש לו מזל שלא הייתי שם. במקום להגן עליך זה מה שהוא עושה? וואו, בכנות אני המום. אני אוהב אותך אחי!".

 


בעיתון "טוטו ספורט" של טורינו נכתב בכותרת העיתון: "שני שערים נגד הגזענות של יובנטוס".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ