תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

הכרזת מלחמה על פיפ"א: נשיא אופ"א יקים מיני מונדיאל

גרמניה - אזרבייג'ן 1:5
'בילד' הגרמני פרסם כי צ'פרין מעוניין במהפכה חדשה, שתשנה את מאזן הכוחות בכול הנוגע לזכויות השידור. האם פיפ"א תסכים למהלך לצאת אל הפועל?
האם אנחנו בדרך לעוד מהפכה בכדורגל העולמי? 'בילד' הגרמני פרסם היום (שישי) כי נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, הזמין את כל נשיאי, 55 במספר, לפגשית חירום. המטרה היא הקמת תוכנית להקמת מיני גביע עולמי.

בתקשורת הגרמנית כבר סימנו את התוכנית של צ'פרין כהכרזת מלחמה על פיפ"א. כעת, הסדר הוא שבכול שנתיים מתקיים טורניר גדול (מונדיאל או אליפות אירופה, במקביל לאליפות אפריקה ודרום אמריקה), התוכנית החדשה של נשיא אופ"א מציעה מהפכה, שתניב הכנסה משודרגת להתאחדויות השונות.


על פי התוכנית שלבי המוקדמות יהיו של בתים מעורבים מנבחרות מכל העולם, המשמעות היא שנבחרות כמו ברזיל וארגנטינה יתמודדו במוקדמות מול גרמניה, צרפת וספרד. המיני מונדיאל הראשון יתקיים ב-2021, עם שמונה הנבחרות שייזכו בראשות שמונת בתי המוקדמות. הבאים בתור יהיו ב-2023 ו-2025. הוועד המנהל של אופ"א צפוי לנהל את ההצגה ולהותיר את פיפ"א מוגבלת. לא ברור האם התוכנית הזו של צ'פרין תצא אל הפועל אך אין ספק כי מדובר במהלך חסר תקדים. בדרך לקרב מוקדמות מול ברזיל? שחקני גרמניה (Gettyimages) 
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ