Sport1 Banner

עוד מרוויחה מהזכייה של מנצ'סטר סיטי: כך תיראה ליגת האלופות 2023/24

play
אופיר מרציאנו שוערה המחליף של פיינורד עם הקפטן אורקון קוקצ'ו | GettyImages, BSR Agency
בזכות 0:3 מוחץ: פיינורד אלופת הולנד בפעם השנייה במאה ה-21 02:22

הטרבל ההיסטורי של אלופת אנגליה הקפיץ את פיינורד לדרג הראשון בשלב הבתים והותיר את אינטר בשני. זו תמונת המצב, כאשר שישה מקומות עדיין פנויים ועל אחד מהם מפנטזת מכבי חיפה

(גודל טקסט)

הזכייה ההיסטורית של מנצ'סטר סיטי בליגת האלופות שירתה גם את פיינורד. אלופת הולנד הטרייה מחזיקה בניקוד שאמור להציב אותה בדרג ג' לקראת הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות 2023/24 שתתקיים ב-31 באוגוסט, אבל בזכות העובדה שאלופת המפעל היא גם אלופת אנגליה, התפנה מקום בדרג הראשון שכולל תמיד את זוכת ליגת האלופות, זוכת הליגה האירופית ושש האלופות של המדינות המובילות בדירוג אופ"א.

הולנד היא המדינה השביעית וכאמור לאור הכפילות של סיטי, הרווח הוא של פיינורד. שאר הדרגים נקבעים על פי הניקוד האירופי של הקבוצות. אם מכבי חיפה תעלה שוב לשלב הבתים, היא תשובץ פעם נוספת לדרג ד', בעוד מאמנה לשעבר ברק בכר וקבוצתו החדשה הכוכב האדום בלגרד כבר יודעים שיהיו בדרג ג'.

שחקני פיינורד חוגגים אליפות
שחקני פיינורד חוגגים אליפות | אימג'בנק GettyImages, ANP

כך נראה דרג א': מנצ'סטר סיטי, סביליה, ברצלונה, נאפולי, באיירן מינכן, פריז סן ז'רמן, בנפיקה, פיינורד.

גם דרג ב' הושלם: ריאל מדריד, מנצ'סטר יונייטד, אינטר, בורוסיה דורטמונד, אתלטיקו מדריד, ר.ב. לייפציג, פורטו, ארסנל.

הבטוחות בדרג ג': שחטאר דונייצק, רד בול זלצבורג, מילאן, לאציו, הכוכב האדום בלגרד.

הבטוחות בדרג ד': אוניון ברלין, לאנס.

יהיו בדרג ג' או ד': ריאל סוסיאדד, סלטיק, ניוקאסל, ארבע העולות ממסלול האלופות במוקדמות ושתי העולות ממסלול הליגה.

דולב חזיזה, פרנזי פיירו, צ'ארון שרי שחקני מכבי חיפה חוגגים
עברו בהצלחה את 90 הדקות הראשונות. שחקני מכבי חיפה | מאור אלקסלסי

כזכור, מכבי חיפה תתחיל הפעם את דרכה כבר בסיבוב המוקדמות הראשון בעוד כחודש. היא תהיה מדורגת בו, אבל לא בסיבוב המוקדמות השני, שם מחכות יריבות כמו גלאטסראיי, דינמו זאגרב, קופנהאגן, מולדה ואחרות.

התאריכים:

הגרלת סיבוב המוקדמות הראשון: 20 ביוני
המשחקים: 11-12 ביולי, 18-19 ביולי

הגרלת סיבוב המוקדמות השני: 21 ביוני
המשחקים: 25-26 ביולי, 1-2 באוגוסט

הגרלת סיבוב המוקדמות השלישי: 24 ביולי
המשחקים: 8-9 באוגוסט, 15 באוגוסט

הגרלת הפלייאוף: 7 באוגוסט
המשחקים: 22-23 באוגוסט, 29-30 באוגוסט

הגרלת שלב הבתים: 31 באוגוסט
משחקי שלב הבתים: 19 בספטמבר עד 13 בדצמבר