"הסופרליג – המוות של הכדורגל": אוהדי הקבוצות האנגליות נגד המועדונים

שלט מחאה באנפילד | PAUL ELLIS/AFP via Getty Images

אוהדי הקבוצות באנגליה יצאו נגד הליגה החדשה. אוהדי ליברפול יוציאו את דגלי התמיכה מאנפילד: "חמדנות, תתביישו", אוהדי יונייטד: "הכדורגל נגנב על ידי העשירים". קהל ארסנל נגד קרונקי, אוהדי צ'לסי חשים נבגדים

התגובות הזועמות להקמת הסופרליג ממשיכות לזרום. אוהדי הקבוצות האנגליות שהצטרפו לליגה החדשה לא חששו לצאת בביקורת סופר חריפה נגד המועדונים אותם הם מלווים כל חייהם, אך הפעם הם מרגישים מרומים.

* בליברפול, אוהדי הקבוצה התרגלו לראות בשנה האחרונה ביציעי אנפילד את דגלי התמיכה שתופסים את מקומם של הקהל שנאלץ לצפות מהבית בעקבות מגבלות הקורונה. בשל ההצטרפות של אלופת אנגליה לסופרליג, ארגוני האוהדים האחראים על הדגלים הודיעו כי הם יוציאו אותם מהאצטדיון: "איננו יכולים עוד לתת את תמיכתנו במועדון ששם את החמדנות מעל שלמותו של המשחק".

* עוד אצל המייטי רדס – שלטי מחאה נתלו מחוץ לאנפילד, בהם מובעת ההתנגדות לליגה אליה המועדון שלהם בחר להצטרף. על שלט אחר נכתב "תתביישו" לצד הודעה על "מותה" של ליברפול.

* בארסנל גם כן נשמעה ביקורת כלפי הבעלים, סטן קרונקי. כידוע, התותחנים לא הצליחו בשנים האחרונות להעפיל לליגת האלופות, ומבחינת בעל הבית האמריקאי, הצטרפות לליגה הפרטית הייתה הדרך להחזיר את קבוצתו לפסגת הכדורגל העולמי. ארגון האוהדים הגיב: "הליגה הזו מייצגת את המוות של כל מה שהכדורגל אמור להיות מושתת עליו. כאוהדים, אנחנו רוצים לראות את ארסנל משתתפת במפעלים אירופיים על בסיס יכולת ספורטיבית ואיזון תחרותי. שלא במפתיע, ההחלטה התקבלה ללא התייעצות או דיאלוג, המשך לשתיקה שמפגין קרונקי כלפי האוהדים מהיום שהגיע".

* מחוץ לאולד טראפורד, אוהדי מנצ'סטר יונייטד הניפו שלט בו נרשם כי הענף: "נוצר על ידי העניים ונגנב על ידי העשירים"

* ארגון האוהדים של צ'לסי, מרגיש שהקבוצה שלו בגדה בו: "אומרים שצריך לצפות לדברים לא צפויים, אבל אוהדי הקבוצות בכל העולם ספגו היום את הבגידה האולטימטיבית. יצירת הליגה נובעת מחמדנות שנועדה להכניס כספים לעומדים בראשי המועדונים. לא הייתה התחשבות באוהדים הנאמנים, בהיסטוריה של המועדון, ובעתיד הענף במדינה. זה בלתי נסלח".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי