החשש אומת: ורד ואוחנה חיוביים לקורונה, ממתינים לשאר הבדיקות

play
מיכאל אוחנה | דני מרון
שער ענק לשועה, בית"ר ירושלים ניצחה 0:2 בקריית שמונה 03:06

הקשר שלא חש בטוב בשישי סובל מהנגיף, בבית"ר מקווים שפרט אליו, לקפטן ולפדידה אין נדבקים נוספים. ברמה המקצועית, בקבוצה מרוצים משינוי התפקוד של מוחמד: "לא זוכר מתי לאחרונה הבקעתי בנגיחה". וגם: שועה פורח

קבוצות: בית"ר ירושלים

מה לא עבר על מיכאל אוחנה. בצוות המקצועי של בית"ר ירושלים שמו את כל הקלפים על הקשר המוכשר. אחרי שהשאיר מאחור את הקרע ברצועה הוא נפצע בחודש שעבר בשריר הירך האחורי, חזר השבוע להתאמן באופן מלא אך רגע לפני המשחק אתמול (שבת) נגד הפועל קריית שמונה הודיע שאינו חש בטוב. היום (ראשון) הגיעו תוצאות הבדיקה והקשר אובחן כחיובי לקורונה, כשבהמשך נודע כי גם הקפטן עידן ורד חיובי לנגיף. שאר שחקני הקבוצה עברו הבוקר בדיקות, בתקווה שאין נדבקים נוספים לקראת המשחק נגד הפועל תל אביב בשלישי. "אנחנו נמצאים בקשר מול המנהלת", הבהירו בקבוצה מהבירה.

מוקדם יותר השבוע אוחנה עבר בדיקת קורונה ויצא שלילי. הוא התאמן ביום שישי, לא חש בטוב ולכן לא שיחק במהלך ה-0:2. בבית"ר הניחו שמדובר בשפעת אבל לא רצו לקחת סיכונים. הם שלחו אותו לבדיקה נוספת יחד עם רועי פדידה (אוחנה ביצע אותה בצאת השבת), השחקן ה-20 בסגל שלא ישב על הספסל מסיבה דומה. במועדון, שם הבינו מפדידה כי הוא סובל מצמרמורות ולא מחום, הופתעו לאחר התוצאות שמצאו כי הוא חיובי לקורונה ולכן כל הקבוצה עברה היום את הבדיקות כשביום שלישי ממתינה הפועל תל אביב בתקווה שהמשחק אכן ייערך.

במועדון בדקו אתמול על מי מהשחקנים פדידה בא במגע מאז יום שלישי. בקבוצה היה מי שמתח ביקורת על הנושא כשאמר: "במקום לחסן את כל השחקנים לקחו סיכון. חבל שמעכבים את זה. המנהלת אמרה מהרגע הראשון שזה מה שצריך לעשות". כפי שפרסמנו אתמול, בעקבות ההידבקות של פדידה, במנהלת הליגה מתכוונים ללחוץ את משרד הבריאות על מנת לקדם עוד השבוע את נושא החיסונים של השחקנים. "יש עניין יש נראות, לכן זה מתעכב", אמר גורם במנהלת. כלפון מתכוון לשוחח כבר היום עם פרופ’ איתמר גרוטו מתוך כוונה שיסייע בעניין. עד אתמול, לבית", בניגוד לרוב הקבוצות, לא היה אפילו נדבק אחד בקבוצה.

מיכאל אוחנה | דני מרון

שינוי התפקיד של מוחמד

והיה גם משחק אתמול. בשבוע שעבר עצרו סלובודן דראפיץ’ ושי ברדה את האימון, כדי להסביר שוב ושוב לעלי מוחמד את תפקידו החדש. "אתה משחק מאחורי החלוצים", הסבירו לו. "תמיר וזרגרי עושים הגנה, אתה רק מחפה. אל תחשוש ללכת קדימה". אחרי הפרסום כאן בשבוע שעבר על ההחלטה להעבירו לקישור ההתקפי, בבית"ר ירושלים היה מי שהרים גבה. מוחמד לא מרבה לכבוש ובקושי בועט לשער.

"החלפנו לו עמדה והוא עשה את התפקיד בצורה טובה", אמר אתמול (שבת) ברדה. "אני לא יודע אם עלי הבקיע בראש בקריירה". אתמול נגד קריית שמונה מוחמד כבש את הראשון, היה מעורב במהלך של השער השני, דייק עם 88 אחוז במסירה (ראשון במגרש) וגם ניצח יותר מכל שחקן אחר במאבקים. כך הוא סיפק למאמנים כאב ראש חיובי להמשך: מה יקרה כשאוחנה יחזור ומה עושים כדי להכניס עוד יצירתיות לקישור שלהם? אחרי השיפור בשני המשחקים האחרונים, בבית"ר לא בטוחים שהם רוצים לחשוב על שינוי.

"אני לא זוכר מתי פעם אחרונה הבקעתי בראש, אולי זאת הפעם הראשונה שלי. זה היה משחק טוב, היינו נחושים לנצח כי אנחנו מבינים את הסיטואציה שלנו וניסינו לתת את המקסימום שלנו", אמר מוחמד הלילה. "לא יכולנו לחכות לחזור. היינו טובים ואז נעצרנו. כל הקבוצות ישחקו כרגע באותה רמה בגלל שיש רק שלושה ימים בין משחקים". על העמדה החדשה אמר: "מבחינתי לפחות זה לא ממש משנה איפה אני משחק. אנחנו לא בסיטואציה שאפשר להתווכח על עמדות כרגע. בכל מקום שאתה משחק אתה נותן 100 אחוז. אולי אפילו יותר. הכל בשביל הקבוצה". 

This image has an empty alt attribute; its file name is 1028066

גם השער של שועה מעודד

היכולת של מוחמד שפורח בשני המשחקים האחרונים תציב את אוחנה, לכשיחזור, בצד שמאל. מה יקרה אם בית"ר תחתים שחקן על העמדה הזאת, כשמתאוסיניו יחזור (אם בכלל) בקרוב? בעונה כזאת, אלה כנראה צרות קטנות.

גם השער של ירדן שועה מעודד. "אנחנו לא מתרגשים ממה שאומרים, אתה תשחק ותבקיע. סומכים עליך", אמרו המאמנים לחלוץ בשיחה שהתקיימה לפני חדרה. שועה החזיר להם בענק. פתאום, בבית"ר מדברים על קבוצה מלוכדת, על תמיר עדי שעולה לשחק למרות כאבים, על עטר שעלה כשהוא לא כשיר במאה אחוז, על שי קונסטנטין שאחרי שלא נספר כשחקן סגל חוזר לעצמו – הכי רחוק מהבלאגן סביב העברת הבעלות.

ומה עם חיזוק נוסף לסגל? בית"ר תנסה לצרף את מתן חוזז או קשר שמאלי אחר, אולם נראה כי לאור העיכוב בהעברת הבעלות היא לא תבצע את המהפך שרצתה בינואר.

ירדן שועה חוגג | דני מרון

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי