תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

רוג'ר פדרר: "אני מותש ומאוד מתרגש, זה היה משחק קשה"

רפאל נדאל | DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Getty Images
הפנומן השווייצרי החמיא ליריביו לאחר שהבטיח את מקומו בגמר ווימבלדון: "ג'וקוביץ' הוא האלוף המכהן ולא במקרה המדורג מספר 1 בעולם, יהיה משחק מיוחד". על נדאל אותו ניצח בחצי: "נתן חבטות שקשה להאמין"
המפגש ה-40 בין רוג'ר פדרר לרפאל נדאל הבטיח וגם קיים. שלוש שעות השניים התרוצצו על כר הדשא בווימבלדון במסגרת חצי גמר הטורניר, אבל בסופו של דבר היה זה פדרר שרשם 6:7, 6:1, 3:6 ו-4:6 מרשים מאוד על נדאל בדרך לגמר ה-12 שלו בגרנד סלאם שנערך בממלכה, ביום ראשון הקרוב ושם כבר ממתין לו האלוף המכהן והמדורג מספר 1, נובאק ג'וקוביץ'. יהיה זה המפגש ה-48 שלהם במה שאפשר להגדיר "סופר קלאסיקו" נוסף, כשהמאזן 22:25 לג'וקוביץ'.

ב-2015 ג'וקוביץ' הביס את פדרר בגמר טורניר ווימבלדון בארבע מערכות בדרך לזכייתו השלישית בטורניר וגרנד סלאם תשיעי בסך הכל, אבל פדרר העפיל הערב לגמר ה-12 שלו בווימבלדון והוא הראשון בהיסטוריה שעשה זאת. אם יזכה ביום ראשון, מעבר לכך שיניף את הגביע על הדשא באנגליה בפעם התשיעית, יהיה זה הגרנד סלאם ה-21 שלו. בגראנד סלאמים נפגשו פדרר וג'וקוביץ' 15 פעמים והמאזן עומד על 6:9 לזכות ג'וקוביץ', כשבווימבלדון, במשחקי גמר, המאזן הוא 1:2 לנולה.

הניצחון על נדאל הערב היה השלישי של השווייצרי מול "השור ממאיורקה" במסגרת ווימבלדון, המאזן כעת עומד על 1:3 לפדרר שאמר מיד לאחר הניצחון המרשים על נדאל: "אני מותש. זה היה משחק קשה עד הסיום, כי רפא נתן חבטות שקשה להאמין להן. זה היה משחק ברמה גבוהה, היה מדהים להתחרות מולו. אני לא בטוח מה הכריע את המפגש, אבל אני חושב שהגשתי היטב, שהנקודות החשובות במשחק הלכו לי ושהיתרון במערכה הראשונה היה מאוד משמעותי. מאוד נהניתי לשחק".גמר 12 שלו בווימבלדון (BEN STANSALL/AFP/Getty Images)


הקרב הגדול הבא, נגד ג'וקוביץ' בגמר: "הוא שיחק נהדר בחצי הגמר נגד באוטיסטה אגוט, לכל אורך הטורניר הראה את רמתו והוא האלוף המכהן. הוא נראה מעולה בשנה האחרונה ולא סתם הוא המדורג מספר 1 בעולם. כמובן שזה יהיה משחק מיוחד, כמו גם נגד רפא. אני מאוד מתרגש".

אגב, נדאל, שהוא ללא ספק הטניסאי הגדול ביותר על חימר, הפסיד ב-15 המשחקים האחרונים שלא היו על חימר מול ג'וקוביץ' ופדרר. כעת הם גם השניים שייפגשו בגמר ביום ראשון. "זה היה משחק מדהים ורוג'ר ניצח בצדק", אמר נדאל, "הוא תמיד גורם לדברים הכי קשים להיראות כאילו זה בא בקלות וזה נהדר להיות חלק ממפגש כזה, בכלל מהשלישייה הטובה בעולם".נדאל בסיום. לא הצליח להסתדר עם הפנומן השווייצרי (DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Getty Images)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ