הנוקמים: קרי, גרין ותומפסון הוכיחו שהם לא סולחים לפרשנים, כולל ה"ליצנים"

play
| GettyImages, Adam Glanzman
שחקני גולדן סטייט ווריירס דריימונד גרין, סטפן קרי, קליי תומפסון חוגגים 00:14

עור של פיל? זה רק בידור? גם אחרי שזכו באליפות מתוקה, קרי, תומפסון וגרין לא שוכחים את האנשים שלעגו והספידו אותם בעבר, ודואגים לעקוץ אותם בפומבי. כוכבי גולדן סטייט מראים: ככה לוקחים "שטויות", והופכים אותן לאנרגיה חיובית

(גודל טקסט)

סטף קרי, דריימונד גרין וקליי תומפסון. שלושתם הגיעו לגמר מול בוסטון עם שלוש אליפויות, ורשימת הישגים שרוב הכדורסלנים יכולים רק לחלום עליהם. הם הגרעין של אחת הקבוצות הטובות אי פעם, וללא ספק אחת ששינתה את המשחק. השם שלהם מונצח בתולדות הליגה, גם אילו לא היו זוכים באליפות הרביעית תוך שמונה שנים. הם מקבלים כבוד והערכה, שלא לדבר על היותם מולטי מיליונרים. הם אמורים להיות מלאי ביטחון, רגועים, מודעים למעמדם – ועדיין, השלישייה הזאת כעוסה, טעונה, עצבנית ונקמנית.

הרגע הם זכו באליפות רביעית בקריירה, והכל יוצא. הם זוכרים הכל. הכל נספג. הקלישאה אומרת שאחרי שנים כל כך ארוכות כספורטאים מקצוענים "מפתחים עור של פיל", אבל סטף, דריימונד וקליי מראים לא רק כמה זעם הם אגרו בתוכם – אלא איך שטויות שנזרקות לאוויר על ידי פרשנים ושחקנים, אפילו אוהדים, פשוט נצרבות להם בראש ולא מרפות.

סטפן קרי, דריימונד גרין, קליי תומפסון: שלושת כוכבי גולדן סטייט ווריירס חוגגים זכייה באליפות ה-NBA, יוני 2022
| GettyImages, Adam Glanzman

סטף קרי שמע עליו הרבה השמצות לאורך השנים. שהוא מעולם לא זכה ב-MVP של סדרת הגמר, שהוא לא מופיע לגמרים, שהוא לא מסוגל בלי דוראנט וכו' וכו'. ואז נגמר משחק 6 מול בוסטון, הוא מגשים את חלומו הגדול, ופשוט נכנס בפרשנים. בריאן ווינדהורסט מ-ESPN אמר לפני כמה ימים ש"הווריירס משלמים 340 מיליון דולר במשכורות, כך שאתה צריך לא רק לנצח אותם על המגרש, אתה חייב לנצח גם את פנקס הצ'קים שלהם… זה היה ניצחון של צ'קים עבור הווריירס". אז אולי סטף הרגע הגשים את חלום חייו, אבל על ההערה הזו של הפרשן הוא חייב להגיב. "שמעתי מישהו שמדבר על ניצחונות של פנקס צ'קים, וכל מיני דברים כאלה", אומר, "אבל זה מתחיל בחבורה של אלופים שרוצה לחזור שוב ושוב".

אחר כך, עדיין בריאיון אחרי הישג חייו, קרי נהנה להזכיר תוכנית קדם עונה זניחה מאוגוסט 2021, שבה פרשני ESPN נתבקשו לתת תחזית לעונה הקרובה, וכשנשאלו בכמה אליפויות סטף יזכה בארבע השנים הקרובות אחרי הארכת החוזה שלו, חלקם סימנו עם האצבע "אפס". ספק אם מישהו זוכר את התוכנית הזאת חוץ ממנו, אבל סטף נוקם.

"אני זוכר בבירור כמה מומחים עם ראשים מדברים מסמנים אפס גדול על מספר האליפויות שנזכה, אחרי כל מה שעברנו", אמר קרי במסיבת העיתונאים אחרי הזכייה, ושחזר את הסימן "0", כאילו הוא נאמר אתמול וחקוק לו בראש כבר שנה, ולא מרפה. יש לציין שהעקיצות האלה של סטף מגיעות גם אחרי שהגיב למסעדה בבוסטון שכתבה על שלט רחוב שאשתו "לא יודעת לבשל", והוא הראה חולצה עם כיתוב "איישה כן יודעת לבשל" וחתימה "ביי בוסטון". לקח את זה אישי.

קליי תומפסון התאושש משתי פציעות קשות מאוד, שאיימו על המשך הקריירה שלו. הוא עבר פלייאוף ארוך ומפרך, חתם אותו בצורה סמלית, ניצח אחרי עימות עם אוהדי בוסטון, ובכל זאת אחרי האליפות הוא התפנה לסגור חשבון על ציוץ קטנטן, שמחוץ לראש שלו לא הותיר חותם גדול ברשת. "היה שחקן אחד מהגריזליס שצייץ 'הכוח במספרים' אחרי שהם ניצחו אותנו בעונה הרגילה, וזה כל כך עצבן אותי. אני כבר לא יכול לחכות לרטווט את זה", אמר תומפסון, "איזה בטלן!". היה זה ג'ארן ג'קסון מממפיס שעקץ את הווריירס, ותומפסון הודה כמה תסכל אותו הציוץ הזניח הזה, ואיך הוא לא שוכח אותו, גם באחד הרגעים המתוקים בחייו: "אמרתי לעצמי, הליצן המטופש הזה… אוקיי, סליחה, הזיכרון הזה צץ לי פתאום… מה, אתה יורד עלינו? תקשיב, מעולם לא היית פה אחי, אנחנו כן. אנחנו יודעים מה נדרש. אז אנחנו שוב פה, קבל את זה".

אם לברון ג'יימס סיפר בעבר שבזמן הפלייאוף הוא נכנס לדממה מיוחדת ומתנתק מהרשתות החברתיות כדי שלא להסיח את דעתו, שחקני גולדן סטייט מוכיחים בדיוק הפוך: הם רואים הכל, שומעים הכל, צוללים פנימה. הם כמובן מזלזלים בפרשנים ובתקשורת, אבל לא מצליחים להתעלם מהם. דריימונד גרין, למשל, הקליט את הפודקאסט (המושמץ) שלו בחדר העיתונאים, כמובן מלא בטראש טוק נקמני גדוש באיבה. רגע אחרי האליפות הוא נזכר איך ב-ESPN נתנו לווריירס רק 20 אחוז לנצח בגמר. "מי קובע את הדברים האלה?", אמר, "מה מקור הביטחון התעסוקתי שלהם? כי הם משקרים לאנשים. האם מישהו אחראי לדבריו בימים אלה? אתם משוגעים? אתם יודעים עם מי אתם מתעסקים? זה אנחנו. לבטל אותנו ככה, זה משוגע. מאיפה הקרצתם את המספרים האלה?".

אחר כך גרין פנה לפרשן "פוקס" ניק רייט, שהצהיר בעבר שסטף לא יצליח להגיע שוב לגמר ופקפק בטרייד של אנדרו וויגינס. "תסביר לנו מה עבר לך בראש", אומר גרין, כאמור, שעה קלה אחרי שזכה באליפות, "תגיד לנו למה לאורך הסדרה ברברת וברברת, ועכשיו פתאום אתה מחמיא לנו. תגיד לנו למה. כי עכשיו מה שנתון בסימן שאלה זה הידע שלך בכדורסל".

גרין המחיש את האיבה שלו כלפי התקשורת, החמיא לפרשנים כמו ג'יי ג'יי רדיק וסי-ג'יי מקאלום (אותם כינה "המדיה החדשה"), ואמר: "הם מדברים על המשחק, הם מלמדים, זה ספורט. מחמיאים למי שמגיע לו. לא מנסים לבנות מישהו לשבוע, רק כדי ששבוע לאחר מכן ינסו לשחוט אותו כדי שיהיה על מה לדבר. המדיה החדשה זה כבוד, הגינות. אבל יש טיפוסים כמו קנדריק פרקינס, שמתלבש כמו ליצן, מגיע לכאן עם תלבושת אסיר, ויוצא מהאולם לפני שהמשחק נגמר. תעמוד מאחורי המילה שלך". פרקינס, כזכור, העז להגיד אחרי היכולת החלשה של גרין במשחק 3 ש"נדמה היה שדריימונד מרוכז יותר במה שיגיד בפודקאסט שלו מאשר במשחק". בין אם הדברים נכונים או לא, דריימונד זכר, וחיכה לרגע הנכון לענות.

לפעמים קשה להבין למה כוכבים כל כך גדולים ממשיכים להתרגש מביקורת של פרשנים. איך אחרי קריירה כל כך ארוכה הם עדיין מופתעים מ"אנשי מקצוע" שקוטלים בנחרצות. נדמה שכיום רוב חובבי ספורט מתייחסים בביטול לז'אנר הפרשנים הצעקנים (גם ישראל התברכה בלא מעט כאלה, תודה לאל) ומודעים למחויבות שלהם לערך הבידורי, אבל שחקני גולדן סטייט מראים עד כמה אפילו כוכבי על כמוהם נפגעים מ"ברבורים של ליצנים" שנאמרים בחוסר אחריות, כבדרך אגב, ללא מחשבה או הסתייגות. "פשוט קולעים שלשות ולוקחים אליפויות", נראו צועקים קרי ותומפסון אחרי הזכייה, "מה תגידו עכשיו?!".

בארקלי אומר לקליי ב-2019: אין סיכוי שתחזרו לגמר

העובדה שגם ברגעים השמחים שלהם הם הזכירו ביקורות עבר שספגו ממחישה את עוצמת התסכול של הספורטאים, שנאלצים להתמודד עם "פרשנות" חסרת בסיס שכזו, ועד כמה הרגישו שכבודם נפגע. במקרה של גולדן סטייט, נקודת מפתח היא איך הכוכבים הגדולים ידעו לנצל את האיבה כלפיהם כדי לייצר עוד ועוד אנרגיות, ולהמשיך את הרעב להישגיות. "אנחנו שומעים את הכל, סוחבים את זה איתנו, מנסים לשמור על המטרה ולהישאר מרוכזים, לא לתת לזה להפריע להסיט אותנו מהדרך, אבל אתה נושא את זה איתך", סיכם קרי, "ואז אתה מגיע לכאן, והכל יוצא".

מתוך אינסטגרם
הבאים בתור
צ'ט הולמגרן, פאולו בנקרו, ג'בארי סמית', דראפט 2022 | מערכת וואלה! NEWS, Gettyimages
מתנגן עכשיו
00:32
מתנגן עכשיו
שחקן מכללת גונזאגה צ'ט הולמגרן
יחליפו מדים? ברוגדון ואבדיה | GettyImages, Scott Taetsch
מתנגן עכשיו
00:56
מתנגן עכשיו
שחקן אינדיאנה פייסרס מלקולם ברוגדון מול שחקן וושינגטון וויזארדס דני אבדיה
דריימונד גרין במהלך "טיפול רוחני" | צילום מסך, The Sessions: Draymond Green.
מתנגן עכשיו
00:30
מתנגן עכשיו
דריימונד גרין במהלך "טיפול רוחני"
דריימונד גרין, סטף קרי, קליי תומפסון,שחקני גולדן סטייט ווריירס במצעד האליפות | צילום מסך, טוויטר
מתנגן עכשיו
00:09
מתנגן עכשיו
דריימונד גרין, סטף קרי, קליי תומפסון,שחקני גולדן סטייט ווריירס במצעד האליפות
מספרים מאכזבים, אחוזים נמוכים. בראדלי ביל | GettyImages, Justin Ford
מתנגן עכשיו
05:32
מתנגן עכשיו
תיקתקנו: קליפ סיכום היום, 18.6
איך כמוה. גולדן סטייט עם גביע אובריאן | GettyImages, Adam Glanzman
מתנגן עכשיו
00:35
מתנגן עכשיו
סטפן קרי מניף את גביע האליפות של גולדן סטייט ווריירס
כדורסלן העבר דלונטה ווסט שוב נראה מקבץ נדבות ברחוב | צילום מסך, טוויטר
מתנגן עכשיו
05:15
מתנגן עכשיו
תיקתקנו, סיכום אירועי יום שבת, 11 ביוני
היישר להיכל התהילה. קרי | GettyImages, Elsa
מתנגן עכשיו
00:19
מתנגן עכשיו
שחקן גולדן סטייט ווריירס סטפן קרי חוגג
שחקני גולדן סטייט ווריירס סטפן קרי, קליי תומפסון | GettyImages
מתנגן עכשיו
00:15
מתנגן עכשיו
שחקני גולדן סטייט ווריירס סטפן קרי, קליי תומפסון
"זה מה שהם עושים". סמארט חוגג | GettyImages, Alex Goodlett
מתנגן עכשיו
00:18
מתנגן עכשיו
שחקני בוסטון סלטיקס חוגגים עם אל הורפורד
שחקני גולדן סטייט ווריירס סטפן קרי, קווין דוראנט, דריימונד גרין | GettyImages
מתנגן עכשיו
00:09
מתנגן עכשיו
שחקן גולדן סטייט ווריירס סטפן קרי
לוקה דונצ'יץ', כדורסלן דאלאס מאבריקס | רויטרס
מתנגן עכשיו
05:20
מתנגן עכשיו
תיקתקנו: קליפ סיכום היום, 25.5
לוקה דונצ'יץ', ניקולה יוקיץ', יאניס אנטטוקומפו | מערכת וואלה! NEWS, Gettyimages
מתנגן עכשיו
01:28
מתנגן עכשיו
תקציר מהפלייאוף בטורקיה: פנרבח'צה – דרושאפקה 69:94
18:73 לחמישייה של בוסטון. טייטום | GettyImages, Elsa
מתנגן עכשיו
05:08
מתנגן עכשיו
תיקתקנו, 24.5
מרכוס סמארט, בוסטון סלטיקס | GettyImages, Eric Espada
מתנגן עכשיו
00:33
מתנגן עכשיו
שחקני בוסטון סלטיקס ג'ייסון טייטום, אל הורפורד שומרים על שחקן מיאמי היט גייב וינסנט
זה כל מה שהיה חסר. סמארט והורפורד חוגגים | GettyImages, Eric Espada
מתנגן עכשיו
04:38
מתנגן עכשיו
סיכום השבוע בספורט העולמי, 20 במאי
46 נקודות במשחק הקודם. טייטום במאבק עם יאניס | רויטרס
מתנגן עכשיו
05:19
מתנגן עכשיו
תיקתקנו: קליפ סיכום היום, 16.5
חד וחלק. דונצ'יץ' | GettyImages, Christian Petersen
מתנגן עכשיו
05:19
מתנגן עכשיו
תיקתקנו, 15.5
ישלמו מחיר על הרברבנות? מוראנט והגריזליס חוגגים | GettyImages, Andy Lyons
מתנגן עכשיו
05:31
מתנגן עכשיו
תיקתקנו: קליפ סיכום היום, 12.5
רגעים מפחידים. אמביד | GettyImages, Michael Reaves
מתנגן עכשיו
00:19
מתנגן עכשיו
לוקה דונצ'יץ', דאלאס מאבריקס, מתוסכל
מתנגן עכשיו
שחקני גולדן סטייט ווריירס דריימונד גרין, סטפן קרי, קליי תומפסון חוגגים