ח"כ מהרשימה המשותפת: "בית"ר מוכרת את עצמה לערבים בשביל כסף"

ירדן שועה | עיצוב: ספורט1

אחרי חתימת העסקה עם האמירתים, חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן פרסמה ציוץ חד בחשבון הטוויטר שלה: "מה לא עושים עבור כסף". עופר כסיף: "מי שנותן יד לזה נותן נורמליזציה לכיבוש"

קבוצות: בית"ר ירושלים

אחרי שבועות ארוכים של שמועות, בית"ר ירושלים הודיעה הערב (שני) באופן רשמי על חתימת העסקה שתשנה את פניה ובעצם מכניסה את הכדורגל הישראלי לעידן חדש – כאשר השייח' חמד בן ח'ליפה רכש 50% מבעלות הקבוצה.

העסקה גררה שלל תגובות, חלקן תומכות יותר וחלקן פחות. מי שהביעה דעה מוצקה בנושא היא חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן ממפלגת הרשימה המשותפת, אשר פרסמה ציוץ נוקב בחשבון הטוויטר שלה: "מה לא עושים עבור כסף – אפילו בית"ר ירושלים מוכרת את עצמה לערבים".

יום היסטורי בבית"ר ירושלים

מרזל לספורט1: "בית"ר צריכה להישאר יהודית. מה השלב הבא? נמכור את הצבא והדגל?"
עידן חדש בכדורגל הישראלי: עסקת בית"ר והאמירתים נחתמה רשמית
קונה קריפטו, תורם לעניים: הכירו את השייח' בן ח'ליפה
"בית"ר 50% טהורה לעד": ברשת הגיבו לעסקה ההיסטורית
לה פמיליה: "נמשיך במחאה", השרה רגב: "השקעה טובה"
העולם הערבי תוקף: "בית"ר ירושלים מועדון פשיסטי וגזעני"
טביב תוקף: "העסקה טובה לחוגג, לא לבית"ר ירושלים"
המתווך בעסקת בית"ר: "הקבוצה תדע להתמודד מול הטובות בעולם"
שעות לפני העסקה: גורמים בהפועל ת"א ניסו לפתות את השייח' בן ח'ליפה

"בית"ר ירושלים היא קבוצה גזענית ואלימה שאוהדיה לא מפסיקים לקרוא קריאות גזעניות נגד ערבים ולאיים על הבעלים ש-‘לא יהיה מוחמד בקבוצה' ולאחל "שיישרף לכם הכפר. עכשיו הם פתאום מוכנים למכור את עצמם עבור כסף, גם אם השייח' משלם אותו. שיידע השייח' היכן, במי ובמה הוא משקיע את הכסף שלו. לפני כן, שיעשו טובה באמירויות ויפסיקו לכסות את ערוותם בתירוץ ההגנה על האינטרסים של העם הפלסטיני", הוסיפה.

עאידה תומא סלימאן | Thierry Monasse/Getty Images

ח"כ נוסף מהרשימה המשותפת, עופר כסיף, הגיב: "אני נגד נורמליזציה של הכיבוש. לא משנה אם זה ימין או לא ומי שנותן יד למהלך הזה נותן נורמליזציה לכיבוש. מעבר לזה, המהלך פוגע בספורט ואני מתנגד באהדה שלי לספורט לתת מונופול כזה לגוף כמו אמירייטס יונייטד וסיטי גרופט, השולטים ב-78% ממועדוני הספורט בעולם".

יו"ר בני סכנין לשעבר, מאזן גנאיים, אמר: "זה ניסיון מעניין אבל בסימן שאלה גדול לגבי אוהדי בית"ר. אם הקהל התבגר אז מדובר בעסקה מצוינת, אבל אם האוהדים ימשיכו להעלות שלטים נגד האנשים מדובאי אז השת"פ הזה לא יחזיק זמן. צריך לראות לאן זה מתפתח".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי